Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (w skrócie UMWW) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://lifeaftercoal.pl/
Data publikacji strony internetowej: 13 listopada 2023 r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 28 marca 2025 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem:
- nie wszystkie treści artykułów publikowane na stronie są dostępne cyfrowo,
- nie wszystkie dokumenty udostępnione do pobrania są dostępne cyfrowo.
UMWW prowadzi prace zmierzające do poprawienia tych niedogodności.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: 13 listopada 2023 roku,
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 28 marca 2025 roku.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do koordynatorki do spraw dostępności w Urzędzie Marty Mazurek — e-mail dostepnosc@umww.pl lub telefonicznie 502 328 214.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Możesz odmówić skorzystania z zaproponowanego sposobu alternatywnego dostępu do strony internetowej/ aplikacji mobilnej lub ich elementów.
Jeżeli ocenisz, że nasza reakcja, sposób zapewnienia dostępności lub zaproponowany dostęp alternatywny byłyby niewłaściwe, masz prawo złożyć na nas skargę.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Skargi na brak dostępności cyfrowej prosimy kierować do organu nadzorującego Urząd, czyli do Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Sposoby kontaktu z Urzędem w celu złożenia skargi:
- korespondencyjnie na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
al. Niepodległości 34
61-714 Poznań, - za pomocą skrytki urzędu na platformie ePUAP: /umarszwlkp/SkrytkaESP lub adres do doręczeń elektronicznych (ADE) Urzędu: AE:PL-36275-98241-EEETD-21
- za pomocą telefaksu: 61 626 67 01,
- pocztą elektroniczną na adres kancelaria@umww.pl
- osobiście w Kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań
- skargi można składać ustnie – do protokołu, który w czasie spotkania w Urzędzie sporządzi pracownik Urzędu.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Każdy, bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego, ma prawo poinformować Urząd o braku dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej.
Tylko osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Na wniosek osoby uprawnionej Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zapewnia dostępność architektoniczną lub informacyjno-komunikacyjną w formie określonej w tym wniosku.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Siedziba główna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
Al. Niepodległości 34
61-714 Poznań
Lokalizacja
Do Urzędu można dojechać komunikacją miejską. W pobliżu budynku zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej o nazwie „Urząd Marszałkowski”. Do Urzędu można dojechać autobusem numer 168, 169 i 171. Do budynku prowadzą utwardzone dojścia oraz ścieżki fakturowe dla osób niewidomych. Brak utrudnień z wjazdem wózka z miejsca parkingowego na dojście prowadzące do budynku.
Wejście
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony al. Niepodległości. Drzwi obrotowe oraz równolegle zamontowane drzwi otwierane przyciskiem dla osób ze szczególnymi potrzebami znajdują się na tym samym poziomie, co teren wokół budynku. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy Urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30.
Dostępność na wyższe kondygnacje zapewnia zespół czterech wind osobowych dostosowanych do osób ze szczególnymi potrzebami z informacją głosową, zlokalizowanych w holu głównym. Wybieranie odpowiedniej kondygnacji odbywa się poprzez panele dotykowe zlokalizowane po obu stronach czterech wind. Panel przyzywowy windy posiada przycisk dogodny dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Toalety
Na kondygnacji 0 oraz na kondygnacjach od 2 do 11 znajdują się toalety przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami, wyposażone w system przywoławczy (dzwonki). Wszystkie pomieszczenia higieniczno-sanitarne na poziomie 0 są opisane dotykowo.
Pętla indukcyjna
Na parterze budynku, na wprost wejścia głównego znajduje się Punkt Informacyjny, obsługiwany przez posługującego się językiem migowym pracownika oraz wyposażony w pętlę indukcyjną. Na pierwszej kondygnacji znajduje się Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, wyposażony w pętlę indukcyjną oraz dostęp do tłumaczenia języka migowego online.
Oznakowanie dla niewidomych
Przed drzwiami wejściowymi do budynku zamontowany jest znacznik TOTUPOINT, wskazujący wejście główne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz informujący o układzie przestrzennym kondygnacji 0 i 1 budynku. W budynku, po lewej stronie od wejścia znajduje się tyflomapa informująca o układzie przestrzennym budynku. W holu głównym znajdują się schody prowadzące na pierwszą kondygnację oznakowane dotykowo i kontrastowo w sposób ułatwiający poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.
Ewakuacja
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ma wypracowane procedury ewakuacji osób z niepełnosprawnościami.
Pies asystujący
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Parking
Przy budynku od ul. św. Barbary wyznaczono dwa ogólnodostępne bezpłatne miejsca parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. W przypadku pełnego obłożenia miejsc należy skontaktować się z ochroną budynku pod numerem telefonu umieszczonym na elewacji naprzeciwko miejsc parkingowych.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- W budynku Urzędu znajduje się tablica informacyjna oraz punkt informacyjny lub portiernia. Na tablicy umieszczone są nazwy komórek organizacyjnych Urzędu znajdujących się w budynku wraz z numerami pięter i pokoi. W sposób głosowy informacje o rozkładzie pomieszczeń w budynku uzyskać można w punkcie informacyjnym lub na portierni.
- Na stronie internetowej UMWW znajduje się informacja o zakresie działalności Urzędu w Polskim Języku Migowym oraz w tekście odczytywanym maszynowo.
- Na stronie internetowej UMWW znajduje się informacja o zakresie działalności Urzędu w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).
- W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego. Informacje o dostępie do usługi znajdują się na stronie internetowej UMWW.
- Na wniosek osoby uprawnionej Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zapewnia dostępność architektoniczną lub informacyjno-komunikacyjną w formie określonej w tym wniosku.