Przejdź do treści Wyszukiwarka
Szkolenie z elektromobilności dla doradców klimatycznych w ramach projektu „Life After Coal PL”
9 luty 2024

Jednym z wielu celów naszego projektu jest promocja elektromobilności. Elektryfikacja transportu samochodowego może znacząco obniżyć emisję CO2 i przybliżyć Wielkopolskę Wschodnią do neutralności klimatycznej, co stanowi priorytet projektu „Życie po Węglu”.

Cel: Neutralność Klimatyczna w 2040

24 stycznia przeprowadziliśmy szkolenie z elektromobilności dla naszych Doradców Klimatycznych. Agata Kuźmińska z fundacji Instytut Zielonej Przyszłości (jednego z beneficjentów programu), podzieliła się z nami swoją wiedzą i pasją w zakresie nowoczesnych rozwiązań transportowych.

Doradcy klimatyczni, pełniący kluczową rolę w projekcie, będą poruszać się po terenach powęglowych Wielkopolski Wschodniej samochodami elektrycznymi. Liczymy, że będzie to inspirujące dla społeczności lokalnych i pomoże przełamać stereotypy związane z elektromobilnością.

Doradcy klimatyczni, wyposażeni w nową wiedzę, będą aktywnie pomagać mieszkańcom w pozyskiwaniu środków na inwestycje proekologiczne, takie jak między innymi termomodernizacja domów. Dodatkowo będą mogli przeprowadzić uproszczony audyt energetyczny budynku, co będzie stanowiło wymierne wsparcie dla lokalnych społeczności. Jesteśmy podekscytowani perspektywą, jaką niosą te działania, i z niecierpliwością czekamy na efektywną współpracę naszych doradców klimatycznych z mieszkańcami naszego pięknego regionu.